Ogrzewanie kościoła

Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku wykonaliśmy, na początku tego roku, zadanie budowy węzła ciepła w kościele Matki Bożej Różańcowej, dzięki któremu ten obiekt jest już ogrzewany.

Zamontowaliśmy gruntową pompę ciepła o mocy 21 KW z dolnym źródłem w postaci pięciu sond pionowych o głębokości 100 m każda (łącznie 500 m) – zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła.

Zastosowanie ekologicznego ogrzewania, zwłaszcza w naszej miejscowości, która jest znanym i chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem odpoczynku, ma wpływ na ich dobre samopoczucie, a ponadto promuje ochronę środowiska i zachęca do stosowania podobnych rozwiązań w innych obiektach na terenie naszej Gminy.
Tego rodzaju przedsięwzięcie cieszy się uznaniem wielu instytucji oraz indywidualnych inwestorów, ze względu na stosunkowo niskie koszty eksploatacji

Pomoc dla Syrii

1. Angele Simouyan - nr ID: 10325

Angele Simouyan jest 45-letnią wdową. Mieszka samotnie w Aleppo –
musiała uciekać ze swojego domu do innej dzielnicy miasta z powodu walk i bombardowań.

2. Najib Hadziar - nr ID: 10326

Najib Hadziar ma 80 lat. Mieszka w Aleppo z żoną Jamilą i córką
Antoinette. Musieli uciekać ze swojego domu do innej dzielnicy miasta z  powodu walk i bombardowań.

Przydzielone nam Rodziny potrzebują wsparcia finansowego, aby opłacić  wynajem mieszkania i wykupić dostęp do prądu z generatorów, który  sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.

Zapłacenie za wynajem jakiegokolwiek schronienia po ucieczce z własnego domu i za  dostęp do prądu w postaci jednej żarówki i skorzystania z pralki  kosztuje prawie połowę tego, co udaje im się zarobić.

W celu uniknięcia konfliktów i napięć w  Syrii wśród rodzin objętych pomocą; wynikających z różnych kwot  wsparcia, ustalono, iż wszystkie organizacje będą wspierać rodziny w tym  samym wymiarze,  tj. w przeliczeniu na złotówki – 510 zł.

Nasze zobowiązanie: 2 Rodziny x 510 zł .= 1020 zł. / miesięcznie/

Zebrane do puszek ofiary:

1. Niedziela 9 kwietnia 2017 r. - 1428 zł
  2. Niedziela 14 maja 2017 r. - 1117 zł