Ogrzewanie kościoła

Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku wykonaliśmy, na początku tego roku, zadanie budowy węzła ciepła w kościele Matki Bożej Różańcowej, dzięki któremu ten obiekt jest już ogrzewany.

Zamontowaliśmy gruntową pompę ciepła o mocy 21 KW z dolnym źródłem w postaci pięciu sond pionowych o głębokości 100 m każda (łącznie 500 m) – zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła.

Zastosowanie ekologicznego ogrzewania, zwłaszcza w naszej miejscowości, która jest znanym i chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem odpoczynku, ma wpływ na ich dobre samopoczucie, a ponadto promuje ochronę środowiska i zachęca do stosowania podobnych rozwiązań w innych obiektach na terenie naszej Gminy.
Tego rodzaju przedsięwzięcie cieszy się uznaniem wielu instytucji oraz indywidualnych inwestorów, ze względu na stosunkowo niskie koszty eksploatacji.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

Parafia Przywidz zrealizowała projekt pn. Budowa ścieżki rekreacyjnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w otoczeniu Kościoła parafialnego w Przywidzu. Inwestycja została sfinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, w ramach podziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. Celem operacji była Poprawa atrakcyjności turystycznej i dostępu mieszkańców oraz turystów do obiektu zabytkowego poprzez zagospodarowanie przestrzeni wokół Kościoła parafialnego w Przywidzu, a jej efektem jest budowa nowego obiektu infrastruktury rekreacyjnej oraz wzrost liczby osób odwiedzających obiekt zabytkowy jakim jest Kościół parafialny w Przywidzu.

Msze Święte:

Niedziela:

• 10:00 – suma parafialna
  • 12:00 – z udziałem dzieci

Poniedziałek - Piątek:

Sobota:

• 07:30 - Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  • 08:00 - Msza Św.
  • 18:00 - Msza Św. niedzielna

Wtorek - nabożeństwa za zmarłych - od marca do listopada włącznie (w czasie epidemii odbywają się w kosciele M. B. Różańcowej)

• 17:30 – Wypominki
  • 18:00 – Msza Św. zbiorowa za zmarłych