OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

III  Niedziela Zwykła

24  stycznia 2021

1. Dzisiejsza niedziela poświęcona jest w sposób szczególny Słowu Bożemu. Wprowadził ją do kalendarza liturgicznego papież  Franciszek 30 września 2019 roku,  we wspomnienie Św. Hieronima, w 1600. rocznicę jego śmierci. To on powiedział, że „nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa.” Przypominamy sobie dzisiaj te słowa, aby jeszcze bardziej zaprzyjaźnić się z Bożym Słowem poprzez osobistą lekturę Pisma Św., medytację biblijną i pogłębienie nasze wiedzy religijnej.

2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Chorwacją. Wspieramy ten kraj modlitwą podczas każdej Mszy  świętej i ofiarujemy pomoc materialną poprzez składane do puszek  ofiary.

3. Jutro kończymy  Tydzień  Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.  Nie ustawajmy jednak w wysiłkach na rzecz zjednoczenia wszystkich wyznawców Chrystusa. Ofiarujmy nadal w tej intencji nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

4. W środę 27 stycznia  przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.  Przywołując pamięć tych ofiar, pragniemy modlić się o pokój na świecie i zagojenie ran w sercach tych, którzy stracili swoich bliskich w niemieckich obozach koncentracyjnych, sowieckich łagrach i innych miejscach zbiorowej kaźni.

5. Zakończyły się Msze św. kolędowe. Dziękujemy wszystkim, którzy  przyjęli zaproszenie do wspólnej modlitwy w kościele i śpiewania kolęd, jak również złożyli ofiary na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!

6. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na nasze inwestycje parafialne. Bóg zapałać za zaangażowanie i pomoc w realizacji naszych przedsięwzięć. W związku z wprowadzonym limitem osób mogących uczestniczyć  w liturgii Mszy świętych sprawowanych w kościele, zwracamy się z prośbą o wpłacanie ofiar na nasze konto parafialne.

7. Z żałobnej karty:

Śp. Ludwika Przybycień, lat 66 – Huta Górna