XXVIII Niedziela Zwykła - 13 października 2019

• Dzisiaj przypada XXVIII Niedziela Zwykła. Obchodzimy XIX Dzień Papieski, który w tym roku przeżywamy  pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Zgodnie z tradycją, w całej Polsce zbierane są dzisiaj ofiary do puszek na stypendia naukowe dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i wielodzietnych rodzin. Za tydzień będziemy zbierać ofiary na pomoc dla Syrii.

• Jutro obchodzimy Święto Edukacji Narodowej, a w piątek Dzień Służby Zdrowia. Będziemy się modlić w tych dniach na Różańcu za nauczycieli i wychowawców oraz za pracowników Służby Zdrowia w naszym kraju.

• Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Naśladując przykład Św. Jana Pawła II, wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy, biorąc udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17:30. Przypominamy, że dzieci przychodzą na modlitwę różańcową w środy i piątki o godz. 16:00, a młodzież w piątek o godz. 17:30.

• Wznawiamy spotkania w Klubie Katolickim. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 16 października o godz. 19:00 w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy dorosłych, którzy pragną nadal pogłębiać swoją wiedzę religijną, a także szukać odpowiedzi na pojawiające się pytania i trudności w przeżywaniu wiary chrześcijańskiej.

• Na mocy ustawy uchwalonej przez Sejm  RP, w sobotę 19 października, w rocznicę porwania Ks. Jerzego Popiełuszki obchodzić będziemy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. To wyraz hołdu dla kapłanów i innych osób duchownych, które swoją postawą dawały świadectwo męstwa  i niezłomnej postawy patriotycznej oraz niejednokrotnie przelały krew w obronie  naszej Ojczyzny.

• W ubiegłym miesiącu zebraliśmy na nasze inwestycje parafialne 9.754 zł (w sierpniu 8.695 zł). Bóg zapłać! - za ofiary złożone na niedzielną tacę i wpłacone na konto parafialne.