Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa - 14 kwietnia 2019

  • Dzisiejsza Niedziela, zwana Palmową upamiętnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, gdzie dokonał dzieła odkupienia całej ludzkości. O doniosłości tego wydarzenia świadczy sama nazwa rozpoczynającego się dzisiaj tygodnia. Jest on nazwany Wielkim, ponieważ dotyczy największych tajemnic naszej chrześcijańskiej wiary. W sposób szczególny będziemy celebrować Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Informacje dotyczące liturgii sprawowanej w naszej świątyni podczas tego Triduum oraz  Świąt Wielkanocnych znajdują się w gablocie i na naszej stronie parafialnej. Ofiary zebrane ze sprzedaży palm przeznaczamy na kwiaty do Bożego Grobu.

  • W ubiegłym tygodniu zakończyły się rekolekcje wielkopostne, a także odbyła się Droga Krzyżowa na ulicach Przywidza. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tych rekolekcjach, skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania oraz uczestniczyli w piątek w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, która była publicznym wyrażeniem naszej chrześcijańskiej wiary.

  • Okazja do spowiedzi wielkanocnej, w poniedziałek i w środę, pół godziny przed każdą Mszą św. We wtorek Msza św. z modlitwami za zmarłych w kościele św. Franciszka Ksawerego na cmentarzu.

  • W ostatnią niedzielę marca zebraliśmy na nasze inwestycje kwotę 8.624 zł (w lutym 8.113 zł). Bóg zapłać! za ofiary złożone na tacę, w zakrystii i wpłacone na nasze konto parafialne.

  • Zapowiedzi przedślubne

Marlena Fritza, panna, zam. Bliziny

Marcin Dąbkowski, kawaler, zam. Mierzeszyn - Zap. III


Agnieszka Labuda, panna, zam. Przywidz

Krzysztof Kuczyński, kawaler, zam. Przywidz - Zap. III


Patrycja Okrój, panna, zam. Sucha Huta

Marcin Litwiniuk, kawaler, zam. Pomlewo - Zap. III


Agnieszka Langmesser, panna, zam. Gdańsk

Mariusz Dey, kawaler, zam. Klonowo Dolne - Zap. III

  • Z żałobnej karty:

Śp. Jarosław Wyszecki, lat 60 - Borowina