OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

                                           III  Niedziela Zwykła

                                             26 stycznia 2020

 

1. Dzisiejsza niedziela poświęcona jest w sposób szczególny celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Dzień ten został ustanowiony przez Papieża Franciszka 30 września 2019 roku,  we wspomnienie Św. Hieronima, w 1600. rocznicę jego śmierci.

2. Dzisiaj obchodzimy  również Światowy Dzień Trędowatych oraz XX Dzień Islamu, który przeżywamy pod hasłem: ”Katolicy i Muzułmanie w służbie powszechnego braterstwa.”

3. Dobiegają końca duszpasterskie odwiedziny rodzin, zwane Kolędą. Dziękujemy mieszkańcom Trzepowa i Przywidza, którzy w minionym tygodniu przyjęli nasze odwiedziny, a zwłaszcza rodzinom, które zorganizowały transport i poczęstunek. Kolęda kończy się w czwartek 30 stycznia. W sobotę 1 lutego będzie jeszcze tzw. kolęda uzupełniająca. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

4. W przyszłą niedzielę  będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego, nazwane w naszej polskiej tradycji Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przynosimy do kościoła gromnice. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie, który nieustannie oświeca drogi naszego życia i przez śmierć prowadzi nas do wiecznego życia. Dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. pobłogosławimy świece w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00

5. Z inicjatywy Ojca św. Jana Pawła II,  Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach, działających na terenie naszej diecezji. Wesprzemy ich również materialnie, składając ofiary na niedzielną tacę. 

6. Zapowiedzi    

                                          Marta Pietralska, panna, zam. Warcz 

                                         Dawid Kuling, kawaler, zam. Borowina - Zap. III

                                

                                                                            

  PLAN  KOLĘDY  - styczeń 2020 roku 
      Poniedziałek
27  stycznia   godz. 16.00
ul. Cisowa, ul. Różana
ul. Kwiatowa
        Wtorek
 28 stycznia  godz.16.00
ul. Młyńska, ul. Dolinowa,
ul. Bukowa
 ul. Gdańska 19-27
 ul. Jaworowa
         Środa
  29 stycznia  godz.16.00    
ul. Gdańska 28
 ul. Gdańska 30,32
        Czwartek
 30 stycznia godz. 16.00
ul. Gdańska 2-26
ul. Tartaczna
 ul. Gdańska 1- 5
 ul. Uhlenberga, Spacerowa, Jeziorna i Szkolna
           Sobota
1 lutego 2020 godz. 10.30
 
Kolęda uzupełniająca

Kolęda uzupełniająca