.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

II Niedziela Adwentu

8 grudnia 2019

1. W całej naszej ojczyźnie i w parafiach polonijnych obchodzimy dzisiaj Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, połączony ze zbiórką ofiar do puszek. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

2. Msze św. Roratnie są sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty o godz. 8.00. Zapraszamy do udziału w Roratach, dzieci, młodzież i dorosłych.

3. Okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania jest codziennie na pół godziny przed każdą Mszą św. Zechciejmy jak najwcześniej skorzystać z tego sakramentu, aby przygotować się duchowo na  zbliżające  się Święta Bożego Narodzenia.

4. W środę 11  grudnia o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie w  Klubie Katolickim. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pogłębić  wiedzę religijną i podzielić się swoim doświadczeniem wiary.

5. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek 13 grudnia przed południem.

6. Są jeszcze do nabycia świece na stół wigilijny, które  rozprowadza Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.  Do naszych domów -  jak co roku o tej porze - Panie i Panowie pełniący funkcję sołtysów przynoszą wraz z życzeniami Bożonarodzeniowymi poświęcony opłatek, na znak jedności całej naszej parafii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem naszego kościoła.