OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

II Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2021

1. Dzisiaj, w II Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną „Ad Gentes,” w sposób szczególny pamiętamy o naszych misjonarzach pracujących na całym świecie. Pragniemy ich wesprzeć modlitwą oraz włączyć się w ogólnopolską zbiórkę ofiar zbieranych do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. Organizujemy zbiórkę sprawnych telefonów komórkowych (najlepiej razem z ładowarką) dla pracowników przychodni i szpitali w Kongo i Rwandzie. Zbierać będziemy również okulary do czytania dla mieszkańców tych dwóch krajów. Okulary prosimy wyczyścić i włożyć do woreczka foliowego razem z informacją dotyczącą mocy szkieł. Zbiórka potrwa do końca marca. Od jutra, w kościele będą przygotowane specjalne kartony, do których można będzie składać te rzeczy.

3. W okresie  Wielkiego Postu gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych, by towarzyszyć cierpiącemu Jezusowi i Jego Matce. W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. W tym tygodniu, z racji przypadającego pierwszego piątku miesiąca, zapraszamy dzieci wyjątkowo na godz. 17.00. Dla nich nabożeństwo Drogi Krzyżowej  zostanie połączone z Eucharystią (jako akt pokutny), natomiast młodzież i dorosłych  zapraszamy na Mszę św. pierwszopiątkową o godz. 18.00. Po niej – tak, jak co tydzień – o godz. 18.30 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa. W niedzielę zaś śpiewamy Gorzkie Żale o godz. 17.15.

4. Okazja do Spowiedzi św. w czwartek i w piątek w godz. 16.00 - 17.00. Z powodu pandemii.  Chorych, w czasie pandemii, odwiedzamy z posługą sakramentalną indywidualnie na zgłoszenia telefoniczne.

5. W przyszłą niedzielę, 7 marca br., w naszej wspólnocie parafialnej , gościć będziemy przedstawiciela  Gdańskiego Seminarium  Duchownego. Wizyta ta miała się odbyć jesienią ubiegłego roku. Została przeniesiona w czasie, ze względu na trwającą pandemię. Zgodnie z tradycją, nasz Gość podzieli się z nami informacjami na temat formacji przyszłych kapłanów w GSD,  a także zbierze ofiary na potrzeby  tej uczelni.

Plan modlitw i nabożeństw w dni powszednie

Poniedziałek    – Dzień Modlitw w intencji Ojczyzny i Kościoła w Polsce

godz. 17.30  - Różaniec

godz. 18.30  - Nabożeństwo do Św. Józefa