Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 9 czerwca 2019

  • Dzisiaj  obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Św. Na wzór apostołów zgromadzonych wraz z Maryją w Wieczerniku w Dzień Pięćdziesiątnicy, otwieramy się na dary Ducha Św., aby coraz mocniej i bardziej świadomie odczuwać Jego działanie w naszych sercach i mieć siłę do mężnego wyznawania wiary we współczesnym świecie.

  • Jutro II Dzień Zielonych Świąt, w którym oddajemy hołd Maryi, Matce Kościoła. Zechciejmy w tym dniu wyrazić Maryi naszą wdzięczność za to, że cały czas jest Matką, która nas wspiera w codziennym życiu. Msze św. ku Jej czci będą sprawowane o godz. 17:00 i 18:00.

  • W czerwcu, codziennie po Mszy sprawowanej o godz. 18:00, modlimy się do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy dorosłych, młodzież i dzieci. Rozwijajmy naszą przyjaźń z Jezusem i prośmy Go o to, aby kształtował nasze serca na podobieństwo Swojego Boskiego Serca.

  • W środę, po Mszy św. wieczornej odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie w Klubie Katolickim.

  • W najbliższy czwartek 13 czerwca będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa oraz tych, którzy już pełnią swoją służbę w Kościele, o gorliwość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

  • W kolejny czwartek, 20 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. W tym roku pójdziemy w procesji eucharystycznej w kierunku cmentarza. Msza św. na rozpoczęcie procesji w dużym kościele o godz. 09:00. Po procesji - ok. godz. 11:30 - Msza św. w kościele św. Franciszka Ksawerego.

  • W ubiegłą niedzielę, na budowę świątyni Bożej Opatrzności, zebraliśmy do puszek kwotę 523 zł. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary na pomoc dla Syrii.

  • Z żałobnej karty

Śp. Kamil Budzikowski, lat 48 - Trzepowo

  • Zapowiedzi przedślubne:

Katarzyna Szopińska, panna, zam. Borowina

Łukasz Rudziński, kawaler, zam. Gdynia – Zap. III


Ewelina Pałasz, panna, zam. Przywidz

Józef Bartosik, kawaler, zam. Lisewiec – Zap. III


Anna Łukiewicz, panna, zam. Huta Górna

Paweł Lehmann, kawaler, zam. Gromadzin – Zap. III


Katarzyna Przytarska, panna, zam. Mierzeszyn

Patrycjusz Fritza, kawaler, zam. Bliziny – Zap. II