OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XIV Niedziela Zwykła

5 lipca   2020

1.  Dziś – czternasta niedziela w ciągu roku. Witamy wiernych z różnych stron Polski, którzy spędzają w naszym regionie swoje urlopy i wakacje. Dziękujemy za ich obecność na niedzielnej Eucharystii i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego odpoczynku.

2. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej i uciążliwej pracy na roli. Modlimy się o dobrą pogodę dla rolników i pomyślne zbiory.

3.  We wtorek gromadzimy się na modlitwie za naszych zmarłych,  w kościele św. Franciszka Ksawerego. O godz. 17.30 Różaniec z Wypominkami, a po nim Msza św. zbiorowa za zmarłych.

4.  W środę, po Mszy św. wieczornej modlimy się  do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, a w sobotę o godz. 7.30 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

5.  W sobotę, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta Opata, Patrona Europy.  Podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 8.00  będziemy się modlić w intencji  mieszkańców naszego kontynentu, aby pozostali wierni chrześcijaństwu, które jest fundamentem  europejskiej cywilizacji.

6.  W ubiegłą niedzielę, w ramach składki inwestycyjnej zebraliśmy kwotę 8. 417 zł. (w maju 7.246 zł.) Bóg zapłać! za  ofiary złożone na tacę i wpłacone na konto parafialne.

7.   Zapowiedzi przedślubne:

Karolina Kunowska, panna, zam. Borowina