OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa

29 maja  2022 r.

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 uczniowie kl. III Szkół Podstawowych w Przywidzu, Trzepowie i Pomlewie po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w Komunii Św.

2. Od jutra do piątku włącznie trwać będzie Biały Tydzień. Każdy dzień tego tygodnia będzie dniem wdzięczności. W poniedziałek dzieci będą dziękować Panu Bogu, we wtorek swoim rodzicom, rodzicom chrzestnym i opiekunom. W środę – katechetom, nauczycielom i wychowawcom. W czwartek kapłanom i misjonarzom, a w piątek uczczą Najśw. Serce Pana Jezusa. Będziemy towarzyszyć dzieciom w ich modlitwie podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 17.00. Po niej odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne.  W czasie tego nabożeństwa, do końca maja odmawiać będziemy Litanię do Matki Najświętszej, a od 1 czerwca Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa. Potem będzie sprawowana Msza św. o godz. 18.00.

3. Trwa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Św. W sobotę 4 czerwca, w Wigilię tej uroczystości, w godzinach wieczornych, we wszystkich kościołach naszej archidiecezji, odbędzie się modlitewne czuwanie. Zapraszamy do modlitwy w naszej świątyni podczas Adoracji Najśw. Sakramentu w godz. 19.00 - 22.00. Podczas tej Adoracji będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

4. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00, odbędzie się Rocznica I Komunii Św. Przypominamy rodzicom i dzieciom klas IV o przygotowaniach do tej uroczystości. Próba odbędzie się w czwartek o godz. 15.30, a Spowiedź Św. w piątek o godz. 15.30.

5. W tym miesiącu odwiedzimy Chorych w piątek i w sobotę przed południem. Okazja do Spowiedzi św. – pół godziny przed każdą Mszą św., a w sobotę podczas wieczornej Adoracji Najśw. Sakramentu.

6. W czerwcu zostanie odprawiona Msza św. gregoriańska za Śp. Ks. Mariana Szlagowskiego. Poszczególne Msze św. w jego intencji będą sprawowane we wszystkich parafiach naszego Dekanatu. Informacje są dostępne w gablocie przed kościołem.

7. Zapowiedzi przedślubne:

Joanna Bullmann, panna, zam. Przywidz

Dawid Plombon, kawaler, zam. Przywidz,  Zap. I

Paulina Gajda, panna, zam. Pomlewo

Łukasz Chołody, kawaler, zam. Ząbrsko Górne, Zap. I

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Pomoc prowadzona przez Caritas

Poniżej lista produktów o które prosimy:
- żywność z długim terminem przydatności do spożycia
- środki czystości
- środki higieniczne
- produkty dla dzieci typu: pampersy, chusteczki nawilżające, płyn do mycia, kaszki, słoiczki
- koce, śpiwory, ręczniki, poszewki, kołdry – tylko NOWE !!!
- środki opatrunkowe

PRODUKTY TE MOŻNA  PRZYNOSIĆ DO KOŚCIOŁA PO KAŻDEJ  MSZY ŚW.

LUB DO BIURA PARAFIALNEGO W GODZINACH URZĘDOWANIA

Można także wpłacać środki pieniężne

Bank Millenium S.A. : 73 1160 2202 0000 0000 4857 0494

Z dopiskiem: Ukraina