OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

I Niedziela Adwentu

28 listopada  2021

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będzie przebiegał pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa.” To trzeci rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego myślą przewodnią jest Eucharystia dająca nam życie. Będziemy często wracać do tego tematu w czasie rozpoczynającego się dzisiaj nowego roku kościelnego.

2. Jutro rozpoczynamy Roraty. Dzieci zapraszamy (od poniedziałku do piątku) na Mszę św. o godz. 17.00,  a dorosłych o godz. 18.00.

3.  Ze względu na pandemię koronowirusa, opłatki wigilijne i świece będą – podobnie jak w roku ubiegłym – dostępne  w przedsionku kościoła. Ofiary  ze sprzedaży świec przeznaczamy tradycyjnie na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, a z opłatków na pokrycie kosztów energii elektrycznej zużytej na ogrzanie kościoła.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. codziennie pół godz. przed każdą Mszą św. a w piątek w godz. 16.00-18.00. Chorych odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia 17 i 18 grudnia.

5. W ubiegłą niedzielę, w ramach organizowanej przez Caritas Polska zbiórki ofiar na rzecz przezwyciężenia kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej,  zebraliśmy kwotę 1236 zł. Za tydzień, jak co roku – w drugą Niedzielę Adwentu – zbierać będziemy ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

6. Z żałobnej karty:

Śp. Maria Ciemińska, lat 68 – Przywidz

Śp. Kazimierz Kostuch, lat 73 - Przywidz

Transmisja z kościoła

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Plan modlitw i nabożeństw w dni powszednie

Poniedziałek  –   Dzień Modlitw w intencji Ojczyzny i Kościoła w Polsce

godz. 17.30  - Różaniec

godz. 18.30  - Nabożeństwo do Św. Józefa

Wtorek         -   Dzień Modlitw za zmarłych

(od kwietnia do listopada – kościół św. Franciszka Ksawerego

Środa             -    Dzień Modlitw w intencji Rodzin