OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XV Niedziela Zwykła

14 lipca 2024

1. Dzisiaj kolejna niedziela wakacji. Niech ten czas odpoczynku sprzyja jednocześnie pogłębieniu naszych relacji z Bogiem i ze wspólnotą Kościoła. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia, którą w naszej świątyni sprawujemy o godz. 8.00  10.00  12.00  i  18.00. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tłumacząc się różnymi zajęciami i atrakcjami. Świat, który nas otacza potrzebuje świadków Chrystusa, o czym przypomina nam Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli.

2. Podczas wakacji, w dni powszednie, jest sprawowana tylko jedna Msza św. o godz. 18.00. Przed każdą z nich odmawiamy różaniec w intencjach wyznaczonych na poszczególne dni tygodnia. We wtorki, zapraszamy do kościoła św. Franciszka Ksawerego na modlitwę za zmarłych. O godz. 17.30 Różaniec z Wypominkami i o godz. 18.00  Msza św. zbiorowa za zmarłych.

3. W czwartki, po Mszy św. wieczornej,  jest godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której można skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy w ciszy i do uwielbienia Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

4. W sobotę, 27 lipca przybędą do nas pielgrzymi udający się z Gdyni na Jasną Górę.  Już dzisiaj zwracamy się z prośbą o przyjęcie ich na nocleg, aby mogli - podobnie jak w poprzednich latach - odpocząć  w drodze, posilić się i ruszyć nazajutrz w dalszą drogę. Osoby, które zechcą w tym roku przyjąć pielgrzymów do swoich domów, proszone są o zgłoszenie tego zamiaru w zakrystii  lub  telefoniczne.

5. Zapowiedzi przedślubne:

Natalia Wasiek, panna, zam. w Warczu

Artur Lejk, kawaler zam. w Gromadzinie – Zap. I

Ewelina Toczek, panna, zam. w Jasieniu, parafia Rokity

Krzysztof Konkel, kawaler, zam. w Borowinie – Zap. I

6. Z żałobnej karty:

Śp. Irena Lejk, lat 62 – Huta Górna

Transmisja z kościoła

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Plan modlitw i nabożeństw w dni powszednie

Poniedziałek  –   Dzień Modlitw w intencji Ojczyzny i Kościoła w Polsce

godz. 17.30  - Różaniec