OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

III Niedziela Wielkanocna

14 kwietnia  2024

1. Dzisiaj przypada III Niedziela Wielkanocna, obchodzona w naszej Ojczyźnie jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona XVI Tydzień Biblijny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele.”  Celem tego tygodnia jest ożywienie osobistego kontaktu z Pismem Świętym i pogłębienie zawartej w nim treści. Wczytujmy się z ochotą i rozważajmy  na co dzień Boże Słowo, abyśmy mogli znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytania, a jednocześnie umieli pomagać innym w ich dojrzewaniu w wierze i podążaniu przez życie drogą Bożych przykazań. Dzisiaj, po raz ósmy organizowane jest w całej Polsce  Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Przedmiotem lektury jest Księga Dziejów Apostolskich.

2. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za przynajmniej półgodzinną lekturę Pisma Św. Jeśli to będzie krócej niż pół godziny, wówczas odpust będzie cząstkowy. Gdy ktoś nie jest w stanie czytać, może uzyskać taki sam odpust, jeśli tekst Pisma Św. jest czytany przez kogoś innego, bądź dzięki tzw. technice „video” lub „audio.”

3. Dzień 14 kwietnia to jednocześnie Święto Chrztu Polski. O godz. 11.30,  przy Pomniku 1050 rocz. Chrztu Polski, odbędą się modlitwy dziękczynne za dar włączenia naszego narodu do Chrystusowego Kościoła i do wspólnoty państw chrześcijańskiej Europy. Stamtąd procesyjnie przejdziemy chodnikiem do kościoła na Mszę św., podczas której modlić się będziemy za naszą Ojczyznę.

4. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. sprawowanych w dni powszednie i do Adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek w godz. 18.30-19.30. W najbliższy wtorek rozpoczniemy modlitwy za  zmarłych w kościele św. Franciszka Ksawerego.

5. Za tydzień, 21 kwietnia, przypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Będziemy się modlić o nowe powołania do naszego Gdańskiego Seminarium.

6. Zbliżają się uroczystości związane z Bierzmowaniem (13 maja) i Pierwszą Komunią Św. (26 maja). Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania z parafii Przywidz i Jodłowno oraz ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00, po której odbędzie się spotkanie organizacyjne. Natomiast dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Św. z parafii Przywidz oraz ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00. Po niej odbędzie się spotkanie organizacyjne.

7. Państwo Elżbieta i Wojciech Łangowscy dziękują swoim sąsiadom: Kamilowi i Karolinie za uratowanie domu, a być może nawet życia zagrożonego pożarem, jak również wszystkim znajomym z Trzepowa i Przywidza za pomoc w naprawie zniszczeń związanych z gaszeniem pożaru. Msza św. dziękczynna 2 maja godz. 18.00.

Transmisja z kościoła

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Plan modlitw i nabożeństw w dni powszednie

Poniedziałek  –   Dzień Modlitw w intencji Ojczyzny i Kościoła w Polsce