OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XVIII  Niedziela Zwykła

1 sierpnia 2021

1. Rozpoczynamy  sierpień - miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Dzisiaj przypada 77. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie tego wyjątkowego miesiąca wspominać będziemy „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a na koniec sierpnia 40. rocznicę podpisania umów sierpniowych i powstanie Solidarności.  Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Bożej Opatrzności oraz opiekę Maryi nad naszym narodem. Przeżywajmy ten miesiąc w poczuciu narodowej dumy i szacunku dla tych, którzy przyczynili się do odzyskania naszej wolności.

2. W minionym tygodniu gościliśmy pątników 36. Pieszej Pielgrzymki z Gdyni na Jasną Górę. W ich imieniu pragniemy podziękować rodzinom, które przyjęły ich do swoich domów, ofiarując nocleg i posiłek. Bóg zapłać!

3.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza  z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek oddamy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu Sercu Maryi. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek przed południem. Okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania  w piątek  w godz. 17.00 - 18.00.

4. W ubiegłą niedzielę, w ramach składki inwestycyjnej zebraliśmy kwotę 8. 837 zł. (w czerwcu 9.213 zł.) Na wsparcie dla powodzian zebrano do puszek 1.542 zł. Bóg zapłać! za  złożone ofiary.

5. Wojewoda Pomorski i Wójt Gminy Przywidz zapraszają do mobilnego punktu szczepień przeciw Covid 19. Szczepienia odbędą się w sobotę 14 sierpnia w godz. 10.00-18.00 w Hali Arena Przywidz. Zapisy tel. 602 500 486.

6. Zapowiedzi przedślubne:

Magdalena Kronke, panna, zam. Widlino

Rafał Szatkowski, kawaler, zam. Piekło Dolne – Zap. II

7. Z żałobnej karty:

Śp. Małgorzata Miziarska, lat 54 – Huta Górna

Transmisja z kościoła

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zaproszenie do udziału w Konkursie

„AMBASADORKI KULTURY POMORZA”

Kultura na Pomorzu od wieków związana jest z tradycją religijną i wartościami rodzinnymi, a Kobiety są jej zaangażowanymi i kreatywnymi ambasadorkami. W związku z tym, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet bp Wiesław Szlachetka, a także Narodowe Centrum Kultury oraz Fundacja WIEM I UMIEM  serdecznie zapraszają wszystkie Panie aktywnie działające na rzecz kultury na terenie pomorskich wsi i miasteczek (do 50 tys. mieszkańców) do udziału w Konkursie „AMBASADORKI KULTURY POMORZA”.

Do tego Konkursu zaproszone są szczególnie te Panie, których działalność społeczna lub zawodowa obejmuje którąś z następujących kategorii: literatura, film i teatr, muzyka, taniec, sztuki plastyczne, rękodzieło i sztuka użytkowa. Zgłoszenia do udziału w Konkursie należy składać do 15 sierpnia 2021 r.

Celem tej inicjatywy jest promowanie sylwetek kobiet działających społecznie lub zawodowo na rzecz kultury na terenie pomorskich wsi i miasteczek. Dla Laureatek konkursu przewidziane są dyplomy/certyfikaty: „Ambasadorka Kultury Pomorza” oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Szczegółowe informacje i regulamin są dostępne na stronie www.etnopomorze.pl, pod adresem mailowym: [email protected] oraz telefonicznie pod numerem 696 796 068.

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas konferencji „Etnopomorze” organizowanej na Uniwersytecie Gdańskim i online 22 września 2021r.

bp Wiesław Szlachetka

Delegat Konferencji Episkopatu Polski

ds. Duszpasterstwa Kobiet

Plan modlitw i nabożeństw w dni powszednie