OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

II Niedziela Zwykła

16 stycznia  2022 r.

1. Dzisiaj przypada II Niedziela Zwykła. Choć w naszych kościołach nie milkną jeszcze kolędy i zachowujemy w nich nadal wystrój świąteczny, to jednak w liturgii Kościoła, już tydzień temu rozpoczęliśmy okres zwykły, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Pana Jezusa, aby móc Go naśladować i podążać przez życie drogą Ewangelii.

2. Zgodnie z zapowiedzią, przed kościołem zbierane są dzisiaj ofiary na pomoc  dla Kacpra i Darka, dwóch braci zmagających się z chorobą wzroku. Szczegóły związane z ich leczeniem można znaleźć w gablocie znajdującej się przy kościele.

3. Jutro przypada Dzień Judaizmu, a we wtorek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Tydzień ten, mając już ponad stuletnią tradycję, stał się cyklicznym świętem ekumenizmu. Co roku obchodzimy go między 18 a 25 stycznia.  W tym czasie, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. Zachęcamy do udziału w tych wydarzeniach za pomocą mediów, a przede wszystkim  zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni podczas Mszy św. sprawowanych o godz. 17.00 i 18.00.

4. W piątek obchodzimy  Dzień Babci, a w sobotę  Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o tych szczególnie bliskich nam osobach,  zarówno żyjących, jak i zmarłych.

5. Zakończyły się tzw. Msze św. kolędowe. Dziękujemy wszystkim, którzy w nich uczestniczyli oraz złożyli ofiary na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!  Ponieważ od dwóch lat nie było tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich w poszczególnych miejscowościach, prosimy osoby, które przybyły do naszej wspólnoty parafialnej i pragną do niej należeć, aby zgłosiły się do Biura Parafialnego w celu dokonania stosownej adnotacji.

6. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. sprawowanej o godz. 12.00 odbędą się Jasełka w wykonaniu uczniów SP w Przywidzu. Dzieci zapraszają w sposób  szczególny swoich dziadków, z okazji ich święta przypadającego w tym tygodniu.

7. Z żałobnej karty:

Śp. Andrzej Wątrowicz, lat 75 – Piekło Dolne

Śp. Małgorzata Mrozewska, lat 79 - Trzepowo

Transmisja z kościoła

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Plan modlitw i nabożeństw w dni powszednie

Poniedziałek  –   Dzień Modlitw w intencji Ojczyzny i Kościoła w Polsce

godz. 17.30  - Różaniec

godz. 18.30  - Nabożeństwo do Św. Józefa

Wtorek         -   Dzień Modlitw za zmarłych

(od kwietnia do listopada – kościół św. Franciszka Ksawerego

Środa             -    Dzień Modlitw w intencji Rodzin