OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.

15 sierpnia 2022 r.

1.  Dzisiejsza uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest dla nas okazją do uwielbienia Boga za to, że wyniósł Maryję do chwały nieba, a jednocześnie wskazał cel, do którego wszyscy zmierzamy. Niech więc pragnienie nieba i wiecznego zjednoczenia z Bogiem towarzyszy nam przez całe życie. Nie traćmy z oczu nieba, chociaż żyjemy w zmaterializowanym i zsekularyzowanym świecie.

2.  Dzisiejsza uroczystość nosi w polskiej tradycji  nazwę – święta Matki Bożej Zielnej. Na zakończenie każdej Mszy św.  błogosławimy dziś przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Dziękujemy w ten sposób dobremu Bogu za bogactwo deszczu i słońca, za podjęty trud przez polskich ogrodników i rolników, którzy jeszcze zbierają  tegoroczne plony. Módlmy się także o to, aby  owoce ziemi były sprawiedliwie dzielone i by nikomu na świecie nie brakowało codziennego chleba.

3. W dzisiejszą uroczystość wspominamy 102. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą” i obchodzimy święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy zarówno o polskich żołnierzach, jak i o całej naszej Ojczyźnie, aby rozwijała się w pokoju i dobrobycie. Bądźmy też dumni z naszych narodowych zwycięstw, które doprowadziły nas do odzyskania wolności i pamiętajmy wciąż o tym, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za dalsze losy naszej Ojczyzny.

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Pomoc prowadzona przez Caritas

Poniżej lista produktów o które prosimy:
- żywność z długim terminem przydatności do spożycia
- środki czystości
- środki higieniczne
- produkty dla dzieci typu: pampersy, chusteczki nawilżające, płyn do mycia, kaszki, słoiczki
- koce, śpiwory, ręczniki, poszewki, kołdry – tylko NOWE !!!
- środki opatrunkowe

PRODUKTY TE MOŻNA  PRZYNOSIĆ DO KOŚCIOŁA PO KAŻDEJ  MSZY ŚW.

LUB DO BIURA PARAFIALNEGO W GODZINACH URZĘDOWANIA

Można także wpłacać środki pieniężne

Bank Millenium S.A. : 73 1160 2202 0000 0000 4857 0494

Z dopiskiem: Ukraina