OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXIX Niedziela Zwykła

17 października 2021

1. Dzisiaj przypada XXIX Niedziela Zwykła. W kościołach czytamy List pasterski związany z Synodem poświęconym  synodalności Kościoła. Arcybiskup Metropolita Gdański zwraca się z prośbą, aby we wszystkich kościołach naszej archidiecezji modlono się w tej intencji, ofiarując codziennie  jedną dziesiątkę różańca św.

2. Zgodnie z życzeniem Papieża Franciszka, w rozpoczętym przez niego Synodzie, mają uczestniczyć nie tylko praktykujący katolicy, ale również osoby, które od dawana już nie praktykują, a może nawet oficjalnie nie przynależą do Kościoła Katolickiego. W tym celu organizowane będą spotkania w każdej parafii. Zapraszamy na pierwsze takie spotkanie, do salki parafialnej,  w czwartek 21 października o godz. 19.00.

3. Uwieńczeniem tych pierwszych spotkań, organizowanych w całej naszej diecezji, będzie Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy w katedrze oliwskiej, w sobotę 23 października o godz. 18.00.  Do udziału w tej Eucharystii, otwierającej diecezjalny etap Synodu o synodalności, nasz Metropolita zaprasza  duchowieństwo, osoby konsekrowane, przedstawicieli parafialnych wspólnot i grup duszpasterskich, jak również wszystkich katolików, także tych którzy rzadko praktykują swoją wiarę albo wcale. Na zakończenie tej Mszy św. zostanie podany dalszy plan synodalnych konsultacji na poziomie parafialnym i diecezjalnym.

4. Jutro obchodzimy Święto Św. Łukasza Ewangelisty, który jest Patronem Służby Zdrowia. Modlić się będziemy na różańcu za wszystkich lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, zwłaszcza z naszych Przychodni, prosząc o potrzebne dla nich siły i środki do realizacji pełnionych przez ich zadań, zwłaszcza w tym trudnym okresie pandemii.

5. W związku z tym, że ostatnia niedziela października przypada w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ofiary na nasze inwestycje parafialne będziemy zbierać w przyszłą niedzielę. Ponieważ jest to Niedziela Misyjna, dlatego przed kościołem odbędzie się również zbiórka ofiar na Misje.

6. W ubiegłą niedzielę, w ramach obchodów Dnia Papieskiego, odbyła się zbiórka do puszek organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraną kwotę 1275 zł. wpłaciliśmy już na konto tej Fundacji. Bóg zapłać! za złożone ofiary.

Transmisja z kościoła

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Plan modlitw i nabożeństw w dni powszednie

Poniedziałek  –   Dzień Modlitw w intencji Ojczyzny i Kościoła w Polsce