OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

I Niedziela  Wielkiego Postu

18 lutego  2024

1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. Wkroczyliśmy w okres duchowego odrodzenia, który pragniemy przeżywać zgodnie z naszą chrześcijańską tradycją, poprzez modlitwę, jałmużnę i post. Chcemy w ten sposób przygotować się na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej – w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową (dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30). W niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.15. Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach  można uzyskać odpust zupełny.

2. Zachęcamy wszystkich do trwania w postanowieniach wielkopostnych. Niech nam towarzyszy nastrój skupienia oraz wzmożonej modlitwy opartej na lekturze Pisma Świętego, książek religijnych i prasy katolickiej. Uczyńmy to w trosce o pogłębienie naszej wiary i przyjaźni z Bogiem.

3.  Decyzją Księdza Arcybiskupa, w dzisiejszą niedzielę organizowana jest  zbiórka ofiar pieniężnych na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie. Za tydzień przypada II Niedziela Postu, zwana Niedzielą Ad Gentes. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Organizowana będzie w tym dniu ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na pomoc  misjonarzom. Taca natomiast będzie przeznaczona na nasze inwestycje parafialne.

4. W tym tygodniu, od środy do piątku włącznie, uczniowie szkół podstawowych w Przywidzu, Trzepowie i Pomlewie będą mieć swoje wielkopostne rekolekcje. Poprowadzi je Ks. Dima Kontsevych z Ukrainy, należący do Towarzystwa Ducha Św., wyświęcony na kapłana  w Gdańsku, w 2022 r.

5. Młodzież szkół ponadpodstawowych i dorośli nie będę mieć w tym roku rekolekcji wielkopostnych. Zamiast nich, odbędą się jesienią Misje Św., które każda parafia organizuje co 10 lat. Ostatnie Misje Św. odbyły się u nas w 2014 r., w 110. rocznicę wybudowania kościoła św. Franciszka Ksawerego, który jest naszym kościołem parafialnym.

Transmisja z kościoła

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Plan modlitw i nabożeństw w dni powszednie

Poniedziałek  –   Dzień Modlitw w intencji Ojczyzny i Kościoła w Polsce