OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XI  Niedziela Zwykła

13 czerwca 2021

1. Dzisiaj przypada XI Niedziela Zwykła w ciągu roku. Obchodzimy Dzień Fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe połączone z procesją maryjną dookoła naszej świątyni. W procesji tej będą niesione: różaniec oraz poświęcona dzisiaj nowa figura Matki Boskiej Fatimskiej. Wspólnotę Żywego Różańca prosimy o przygotowanie tej procesji i przyjście do kościoła ze świecami.

2. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, od dzisiaj w kościołach może być zajęta połowa miejsc przeznaczonych dla wiernych chcących uczestniczyć w liturgii. Do tej liczby nie wlicza się osób zabezpieczonych podwójnym szczepieniem. Wszystkich obecnych w świątyni nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, dystans 1,5 m oraz dezynfekcja rąk. Od 26 czerwca – przy tych samych zasadach - w kościołach będzie można zająć 75% miejsc.

3. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie o godz. 17.30. Nadal będziemy śpiewać Litanię do Najśw. Serca Jezusowego, a następnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

4. We wtorek wznawiamy modlitwy za naszych zmarłych w kościele pw. Św. Franciszka Ksawerego na cmentarzu. Zapraszamy na Wypominki o godz. 17.30 i Mszę św. zbiorową o godz. 18.00

5. Biuro Parafialne jest już czynne. Godziny otwarcia są takie same jak przed okresem pandemii. Przypominamy, iż w sprawach pilnych można się kontaktować telefonicznie lub przyjść do zakrystii po Mszy św.

6. Zapowiedzi przedślubne:

Adrianna Lewandowska, panna, zam. Przywidz

Sebastian Sobczak, kawaler, zam. Gdańsk – Zap. II

Agata Szews, panna, zam. Przywidz

Krzysztof Góra, kawaler, zam. Pomlewo – Zap. II

Transmisja z kościoła

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Plan modlitw i nabożeństw w dni powszednie

Poniedziałek  –   Dzień Modlitw w intencji Ojczyzny i Kościoła w Polsce

godz. 17.30  - Różaniec

godz. 18.30  - Nabożeństwo do Św. Józefa

Wtorek         -   Dzień Modlitw za zmarłych