OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

II Niedziela Wielkanocna

11 kwietnia 2021

1. Dzisiaj przypada II Niedziela Wielkanocna, kończąca Oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Jest ona nazwana Niedzielą Bożego Miłosierdzia , ze względu na obchodzone dzisiaj, na wyraźne życzenie Chrystusa, Święto Miłosierdzia Bożego.  Zapraszamy do wspólnej  modlitwy  o godz. 15.00. Ze względu na limit osób mogących uczestniczyć w liturgii sprawowanej w kościele, nabożeństwo to będzie transmitowane w internecie.

2.  Dzisiaj swoje święto patronalne obchodzi Caritas. Rozpoczynamy również 77. Tydzień Miłosierdzia, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia.”  Okolicznościowy list Ks. Bp. Wiesława Szlachetki, przewodniczącego Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski, znajduje się na naszej stronie parafialnej. Po każdej Mszy  św. zbierane będą  do puszek ofiary na wsparcie działań, które prowadzi Gdańska Caritas. Zebrane w tym roku środki zostaną przeznaczone na pomoc dla seniorów i osób bezdomnych.

3.  We wtorek, 13 kwietnia rozpoczynamy cykl modlitw za naszych zmarłych w kościele św. Franciszka Ksawerego. Zapraszamy na Różaniec z Wypominkami o godz.17.30, po którym sprawować będziemy Mszę św. zbiorową za naszych zmarłych. Ofiary składane na Wypominki przeznaczamy na potrzeby cmentarza, zwłaszcza na wywóz nieczystości. Koszt jednej takiej usługi wynosi 1188 zł.

4. Dnia 22 lutego 2019 r. Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie za naszą Ojczyznę i Kościół w Polsce, podczas Mszy św. o godz.18.00 lub indywidualnie przy pomniku upamiętniającym to wydarzenie, znajdującym się w Przywidzu. Prosimy również o wywieszenie flag narodowych i kościelnych.

5. W ostatnią niedzielę marca zbierane były ofiary na nasze inwestycje parafialne. Zebraliśmy kwotę 8.157 zł. (w lutym 7.546 zł.). Tydzień wcześniej zbieraliśmy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje kościoła na Wielkanoc. Zebraliśmy do puszek kwotę 1.863 zł. Bóg zapłać!

6. Zapowiedzi przedślubne

Agnieszka Suchomska, panna, zam. Rotmanka

Kacper Zych, kawaler, zam. Borowina – Zap.I

7. Z żałobnej karty